Žodžių karuliai

 

uzrasasIdėja kilo pamačius karoliukus su raidelėmis. Iš pradžių galvojau verti ant storų batraiščių, bet pūkuota vielutė pasirodė tobulai tinkanti šiai priemonei.

Perkant raideles reikia atkreipti dėmesį į karoliukų skylutės diametrą, kad turėtume kaip  juos susiverti.

Karoliukus siunčiausi iš Aliexpress, bet jų yra ir Lietuvoje. Pūkuotomis vielutėmis taip pat prekiauja rankdarbių parduotuvės.

Aš pirkau būtent iš šio pardavėjo, bet visada pasižiūriu įvairius pasiūlymus, nes kainos nuolat kinta.

https://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-400pcs-Mixed-Alphabet-Flat-Round-Acrylic-Spacer-Beads-with-mixed-color-letters-size-7mm/32237867086.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.767AaA

 

Pritaikymo galimybės:

1. Sudėk žodį. Mokinys išsitraukia Kinder kiaušinį ir sudeda žodį iš duotų raidžių. Kiaušinėlius galima susinumeruoti ir pasidaryti sąrašą, kad žinotume koks žodis turi gautis. Vaikams, kuriems sunku  atlikti analizės-sintezės užduotis,  prašant sudėti sudėtingesnį žodį, manau būtų pravartu į kiaušinį įdėti ir daikto paveikslėlį.

2. Suskiemenuok gautą žodį. Pūkuota vielute raidės itin patogiai slysta ir fiksuojasi reikiamoje vietoje.

3. Rask pasislėpusius žodžius. Mokytoja pateikia sakinį be tarpelių, mokiniui reikia atskirti žodžius.

4. Mokykis skaityti. Mokinys traukia vėrinėlį su paruoštais žodžiais  ir juos perskaito, gali ieškoti dvibalsių, dvigarsių ir pan.

Raidžių rūšiavimas  taip pat naudinga veikla mokiniams, kurie neįsimena raidelių pavadinimų.

DSC_3106

Žodžių karuliai garso R įtvirtinimui priebalsių samplaikose.

DSC_3127

It\\\'s only fair to share...Share on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on FacebookTweet about this on Twitter

2 thoughts on “Žodžių karuliai”

  1. Sveiki, pamačiau Jūsų labai neblogą man patikusią idėją apie karoliukų vėrimą ant virvutės. Gal negaila būtų išduoti paslaptį, išduoti nuorodą, iš kur tiksliai Aliexprese pirkote tuos karoliukus? Nes vienus turiu, netelpa ant tos pūkuotos vielutės. Ačiū!!! Ir ačiū, kad dalinatės!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *